כל הטיפים למעבר דירה ולחיסכון בכסף וזמן במחיר הזול ביותר החל מ 300 ש"ח לפריט

משפחה בביתה החדש יושבת על הרצפה עם קופסאות קרטון מסביב

גולשים רבים שואלים ברשת שאלות רבות כמו איך להתכונן למעבר דירה, מה צריך לעשות לפני מעבר דירה ועוד. במאמר זה ננסה לעשות קצת סדר בדברים ולתת לכם מידע אודות תהליך ההכנה לקראת הובלה ומעבר דירה.

תהליך העברת דירה

תהליך העברת דירה נחלק לשלושה שלבים: הסידורים שיש לבצע לקראת המעבר, ההתארגנות בימים שלפני, והמעבר עצמו. כולם חשובים ואסור לזלזל בהם כי מניסיוננו הרב בענף ההובלות, פיספוס של סידור זה או אחר גורם בהמשך לטרחה מיותרת ואפילו לנזק כספי. כדי לחסוך זאת מכם, ריכזנו כאן את הטיפים המועילים ביותר של מומחי הפורטל הובלות לכל הארץ.

אל תדחו סידורים לקראת מעבר דירה: זה עכשיו או לעולם לא

בהקשר של מעבר דירה, משמעותם המקובלת של סידורים היא תשלום כל חובות הארנונה, המים, החשמל והשאר – כמו-גם ההודעה על שינוי הכתובת לרשויות השונות, למכרים, לבני המשפחה ולכל הגורמים שעימם אתם בקשרי עבודה וחברוּת. אין ספק שכולם הכרחיים, אבל ישנו צד נוסף לסידורים: דירתכם החדשה. ובמילה אחת: שיפוצים.

כי מרגע שהתארגנתם בדירה החדשה, הסיכוי שתמצאו חשק וזמן לתקן רג'קטים או לשדרג אותה שואף לאפס. נקודה. ולכן, בעיות בתשתיות החשמל, בצנרת המים או בקירות פיתרו לפני שתתנחלו בה. את הטיפול בחלקן נסו להטיל על המוכר (זיכרו שהוא רוצה את הכסף, ומהר). את האחרות רכזו בידי שיפוצניק אחד, והתנו את התשלום בעמידה בזמנים.

סוף מעשה במחשבה תחילה: טיפים לפני מעבר דירה

ההכנות למעבר מתנקזות לרוב בחברת ההובלות ובאריזה של תכולת הבית. בחירת חברה תלויה בשלל דרישות ואילוצים, אבל מה שאין להתפשר בו הוא ההסכם הכתוב. כשיש הסכם שמפרט את התכולה המועברת, הכיסוי הביטוחי שלה, כתובות המוצא והיעד, שעות ההובלה והמחיר הסופי (כולל הטיפ לעובדים) – אין טעויות או הפתעות בנוסח "על זה לא דיברנו".

באשר לאריזה, ככל שהיא מתוכננת יותר – משך ההובלה קצר והסיכוי לנזקים קטן. ותכנון, משמעו אריזת חפצים לפי מיקומם העתידי בדירה; ריכוז חפצים שבירים באותו קרטון וסימון אזהרה בולטת עליהם; פיזור חפצים כבדים בין הקרטונים כדי שלא ייקרעו או יפלו מידי הסבלים; ובעיקר – הובלה של החפצים יקרי-הערך והסנטימנטליים ברכבכם הפרטי.

כשההובלה לא מקצועית – גם 1,000 טיפים למעבר דירה לא יעזרו 

עצות למעבר דירה לא חסר, וכולן חוסכות כסף, זמן ועוגמת נפש, אבל בסופו של יום מי שתקבע אם ההובלה תסתיים מהר ובלי נזקים או חור בכיס היא חברת ההובלות. חברה מקצועית עולה קצת יותר, אך שקלול המחיר מול שווי הזמן שתצטרכו לארגון הדירה – כשאין שברים בקירות, ברהיטים או בכלים – יבהיר לכם שבשורה התחתונה הרווחתם.

בחירה נבונה של חברת הובלות מתחילה ונגמרת בפורטל הובלות לכל הארץ, שברר עבורכם את החברות לפי קריטריונים של אמינות, מקצועיות ומחירון אטרקטיבי – כדי שתבחרו נכון. האמת, שתוכלו גם לנצל את שירות השוואת המחירים המשוכלל של הפורטל כדי לקצר את התהליך, אם תמלאו כאן כמה פרטים. רק אל תשאלו איפה הקאצ', כי אין: השימוש באתר הוא חינם וללא כל התחייבות מצידכם.

באיזה אזור בארץ אתם מחפשים הובלה?